Spomaľovacie prahy

Obchodné oddelenie spoločnosti SIVEX, s.r.o. Vám s radosťou pomôže pri výbere najvhodnejšieho typu a druhu tovaru pre Vás.

Kontakt
Spomaľovací prah (SIVEX) je stavebno-technický prvok, ktorý ako fyzická prekážka na cestnej komunikácii vytvára nepriaznivý dynamický účinok na motorové vozidlo a tým priaznivo vplýva na zníženie jeho rýchlosti. Na mieru obmedzenia rýchlosti vplýva konštrukcia spomaľovacieho prahu, najmä jeho výška nad úrovňou vozovky (30 mm – nízky, 50 mm – štandardný, 60 - 75 mm – vysoký). Spomaľovací prah (SIVEX) je vyrobený z kvalitného a vysoko odolného PVC recyklátu. Spomaľovací prah (SIVEX) pozostáva z krajných a vnútorných segmentov, ktoré sa striedavo skladajú zo žltého a čierneho segmentu. V ponuke sú farbou natierane spomaľovacie prahy. Inštalácia spomaľovacieho prahu sa vykonáva pomocou kotviacej sady (skrutka, hmoždina, podložka), ktorá nie je súčasťou dodávky.

Veľkosť štandardného spomaľovacieho prahu (SIVEX), stredový – 500 x 430 x 50 mm (D x Š x V)
Veľkosť štandardného spomaľovacieho prahu (SIVEX), koncový – 215 x 430 x 50 mm (D x Š x V)

Veľkosť a prevedenie spomaľovacích prahov v našej ponuke sa môže odlišovať v závislosti od konkrétneho výrobcu a požadovaného druhu.